Sprawozdania w BDO – jak wypełnić roczne sprawozdanie o odpadach i opakowaniach w BDO za 2020 r.?

Weź udział w darmowym webinarze i sprawdź, jak wywiązać się z obowiązków sprawozdawczych! Pamiętaj, termin na złożenie sprawozdań za 2020 r. mija już 15 marca 2021 r. Liczba miejsc ograniczona!

15 marca 2021 r. mija termin na złożenie sprawozdań w BDO.

Powyższe sprawozdanie składają m.in. firmy wytwarzające odpady. Wśród nich są warsztaty samochodowe, gabinety stomatologiczne, zakłady produkcyjne i wiele innych.

Ponadto, takie sprawozdania składają również firmy wprowadzające produkty w opakowaniach. Mowa tutaj chociażby o sklepach internetowych, zakładach produkcyjnych, czy innych podmiotach, które oferują produkty w opakowaniach lub importują produkty na rynek Polski.

Co istotne, sprawozdanie za 2020 r. po raz drugi będzie składane przez system BDO. Niesie to ze sobą szereg wątpliwości nie tylko natury technicznej, ale także prawnej.

Wychodząc naprzeciw przedsiębiorcom, przygotowałem darmowy webinar, w trakcie, którego przybliżę wybrane aspekty dotyczące składania sprawozdań w BDO.

W trakcie webinaru będzie możliwość zadawania pytań na żywo!

Liczba miejsc ograniczona. Zapisy tylko do 10 marca 2021 r.

Harmonogram
Prowadzący
Zapisy

Harmonogram webinaru

 • Wprowadzenie - rozwiń
  Czym tak naprawdę jest BDO?
  Kluczowe terminy dotyczące BDO
 • Sprawozdania w BDO za 2020 r. - rozwiń
  Kto składa sprawozdania w BDO?
  Do kiedy należy złożyć sprawozdanie?
  Jakie są sankcje za niezłożenie sprawozdania?
 • Praktyczne aspekty składania sprawozdań w BDO - rozwiń
  Czy do złożenia sprawozdania pracownik potrzebuje pełnomocnictwo?
  Czy można zlecić przygotowanie sprawozdania w BDO?
 • Sprawozdanie za odpadowe: wybrane aspekty - rozwiń
  Nowe sprawozdanie wytwórcy odpadów krok po kroku
  Jakie działy sprawozdania wypełnia wytwarzający odpady?
 • Sprawozdanie za opakowania: wybrane aspekty - rozwiń
 • Sesja pytań i odpowiedzi - rozwiń
  20 minut pytań na zakończenie webinaru

Prowadzący

Mikołaj Maśliński Prawnik BDO sklepy internetowe

Nazywam się Mikołaj Maśliński. 

Zajmuję się rozwiązywaniem problemów prawnych mikro i małych przedsiębiorców bez własnych prawników.

Od ponad 5 lat zajmuję się obsługą prawną przedsiębiorców, a także sektora publicznego w zakresie ochrony środowiska, a w szczególności gospodarki odpadami. W ramach świadczonych usług wspieram przedsiębiorców w realizacji obowiązków związanych z gospodarką opakowaniami, w tym przygotowuję sprawozdania o produktach, opakowaniach i gospodarce odpadami.

Doradzałem m.in. sklepom internetowym, hurtowniom materiałów biurowych, importerom różnego rodzaju produktów z zagranicy, punktom gastronomicznym, zakładom produkcyjnym, podmiotom z branży motoryzacyjnej i medycznej, a także sklepom stacjonarnym. 

W wolnych chwilach prowadzę kanał na YouTube (Mikołaj Maśliński – Prawo dla przedsiębiorców). Moje filmy mają już ponad 150 tys. wyświetleń, przy czym średnia ocen pozytywnych przekracza 98% wszystkich ocen!

Więcej o mnie znajdziesz tutaj.

Zapisy

 

Kontakt

Masz pytania? Składasz inne rodzaje sprawozdań (np. jako wprowadzający produkty w opakowaniach, sprzęt lub baterie). A może rozliczasz opłatę recyklingową? Potrzebujesz indywidualnego wsparcia?

Zobacz pełną ofertę moich usług na stronie www.mikolajmaslinski.pl lub Napisz e-mail na biuro@mikolajmaslinski.pl. W razie innych pytań zachęcam do kontaktu z biurem (+48 729 782 368).

Uwaga! Czas oczekiwania na e-mail do 5 dni roboczych. Pierwsze wolne terminy na konsultacje telefoniczne w dniach 17 marca 2021 r.