O nas

Nazywam się Mikołaj Maśliński i jestem założycielem MAŚLIŃSKI Law & Consulting. Jeżeli szukasz wsparcia prawnego lub specjalistycznej pomocy w zakresie ochrony środowiska, to jesteś w dobrym miejscu! Razem z moim Zespołem pomagamy tworzyć dochodowe i eko-legalne firmy.

Główną misją MAŚLIŃSKI Law & Consulting jest wspieranie przedsiębiorców w obszarze BDO oraz w innych kwestiach związanych z księgowością i sprawozdawczością środowiskową. Nasza główna specjalizacja to rozszerzona odpowiedzialność producenta w Polsce i w UE. Zajmujemy się również ESG i doradztwem prawnym w obszarze gospodarki odpadami i opakowaniami, a także w obszarze gospodarki wodno-ściekowej. MAŚLIŃSKI Law & Consulting tworzymy w oparciu o moją wiedzę prawną i zaufanych konsultantów z bogatym doświadczeniem praktycznym. Poprzez naszą działalność chcemy zmieniać świat w lepsze miejsce! Zależy nam wsparciu i edukacji przedsiębiorców, którzy w odpowiedzialny sposób dostarczają wartościowe produkty i usługi dla społeczeństwa. Osobiście jestem również aktywny naukowo. W latach 2016-2022 byłem doktorantem na Wydziale Prawa i Administracji UAM w Poznaniu. Aktualnie pracuję nad rozprawą doktorską dotyczącą prawnych aspektów rozszerzonej odpowiedzialności producenta. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem Kasi, tatą Jasia i Helenki. W wolnych chwilach uwielbiam tańczyć, puszczać wielkie bańki mydlane i żonglować :)

Co robimy?

  • PRZEJMUJEMY SPRAWOZDAWCZOŚĆ I KSIĘGOWOŚĆ ŚRODOWISKOWĄ

  • MINIMALIZUJEMY KOSZTY OPŁAT ŚRODOWISKOWYCH

  • ZAPEWNIAMY FUNKCJONOWANIE FIRM ZGODNIE Z PRZEPISAMI PRAWA OCHRONY ŚRODOWISKA

  • WSPIERAMY PROFESJONALISTÓW NA RYNKU GOSPODARKI ODPADAMI

Nasz Zespół

Monika Szymura

Dyrektor Działu Obsługi Klienta

Absolwentka Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Posiada 10-letnie doświadczenie w branży księgowej. Koordynuje procesy związane z bieżącą obsługą klientów, a także proces zawierania umów. Zajmuje się również analizą potrzeb klientów oraz przygotowaniem ofert. Odpowiada również za obsługę platformy kursowej.

Katarzyna Maślińska

Dyrektor Biura

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Posiada ponad 5-letnie doświadczenie w branży księgowej. Koordynuje procesy związane z finansami i kadrami MLC. Zapewnia sprawne funkcjonowanie firmy w obszarze dokumentów rozliczeniowych, a także zarządza kwestiami administracyjnymi. Wspiera również zespół merytoryczny w bieżącej obsłudze środowiskowej.

Julita Marcinkowska

Of counsel

Radca prawny. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunkach prawo oraz europeistyka. Posiada ponad 7-letnie doświadczenie w zawodzie prawnika. Wspiera przedsiębiorców w postępowaniach administracyjnych i sądowych związanych z gospodarką odpadami, gospodarką wodno-ściekową, a także w kwestiach dotyczących rozszerzonej odpowiedzialności producenta.

Karolina Pruchniewicz

Of counsel

Prawnik specjalizujący się w ochronie środowiska. Dzięki biegłości w kilku językach, wspiera firmy w ekspansji zagranicę. Zajmuje się legal compliance i zrównoważonym rozwojem. Posiada doświadczenie w międzynarodowych kancelariach, przedsiębiorstwach i NGOsach. Członkini Rady Naukowej Programu Food Rentgen, CeDiSA i ILA - Polish Branch.

Wiktoria Hauke

Asystentka Zarządu

Studentka 5 roku administracji na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Dotychczasowe doświadczenie zawodowe zdobywała w administracji publicznej, w tym w Urzędzie Miasta Poznania. Interesuje się szeroko pojętym postępowaniem administracyjnym. Do zakresu jej obowiązków należą kwestie związane z gospodarką wodno-ściekową oraz gospodarką odpadami.

Anna Martinek

Konsultantka ds. ochrony środowiska

Specjalista ds. ochrony środowiska w Sieci Badawczej Łukasiewicz - Instytut Metali Nieżelaznych. Prowadzi własną działalność gospodarczą (obsługa przedsiębiorców różnych branż usług i przemysłu w zakresie ochrony środowiska). Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w branży ochrony środowiska Absolwentka kierunku Ochrona Środowiska na Akademii Rolniczej w Poznaniu. Ukończyła m.in. Studia Podyplomowe "System Zarządzania Środowiskowego w przedsiębiorstwie" na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Certyfikowany Audytor Wewnętrzny Systemu Zarządzania Środowiskowego

  • PRAWO

  • SZKOLENIA I KURSY ONLINE

  • STAŁA OBSŁUGA I DORADZTWO

  • DOBRO WSPÓLNE

Nasi klienci