ROP – czy czeka nas rewolucja na rynku opakowań?

Dołącz do alertu prawnego na temat opakowań i odbierz prezentację z mojego wystąpienia na 13. Międzynarodowych Targach Packaging Innovations!

Kupujesz opakowania dla swojej firmy? A może importujesz produkty z zagranicy? Jeżeli tak, to szykuj się na prawdziwą rewolucję!

Do 20 września 2021 r. trwają konsultacje publiczne projektu ustawy w sprawie nowego systemu rozszerzonej odpowiedzialności producentów (#ROP). Już dziś wiadomo, że nowe przepisy będą wiązały się ze znacznymwzrostem kosztów dla przedsiębiorców! Dotyczy to tysięcy osób prowadzących firmy – począwszy na producentach opakowań, przez firmy pakujące swoje produkty, a kończąc na konsumentach.

Jeżeli należysz do jednej z tych grup, to zachęcam Cię do poszerzenia wiedzy w tym zakresie i pobrania prezentacji z mojego wystąpienia na 13. Międzynarodowych Targach Opakowań Packaging Innovations z zakresu rozszerzonej odpowiedzialności producenta w świetle projektowanych przepisów.

W trakcie prezentacji mówiłem m.in. o tym:

  • kto odpowiada za opakowania w świetle aktualnych przepisów dotyczących rozszerzonej odpowiedzialności producenta?
  • jakie opakowania należy rozliczać?
  • jak wpłynęło na obowiązki przedsiębiorców pojawienie się #BDO?
  • w jakim kierunku idą zmiany prawa na poziomie unijnym?
  • jak Polska planuje wdrożyć nowe przepisy dotyczące ROP? t
  • co to jest opłata opakowania i kto ją zapłaci?

Prowadzący

Mikołaj Maśliński Prawnik BDO sklepy internetowe

Nazywam się Mikołaj Maśliński. 

Zajmuję się rozwiązywaniem problemów prawnych mikro i małych przedsiębiorców bez własnych prawników.

Od ponad 6 lat zajmuję się obsługą prawną przedsiębiorców, a także sektora publicznego w zakresie ochrony środowiska, a w szczególności BDO. W ramach świadczonych usług wspieram przedsiębiorców w realizacji obowiązków prawnych: składam sprawozdania, reprezentuję w indywidualnych sprawach prze organami, przeprowadzam audyty.

Doradzałem m.in. sklepom internetowym, hurtowniom materiałów biurowych, importerom różnego rodzaju produktów z zagranicy, punktom gastronomicznym, zakładom produkcyjnym, podmiotom z branży motoryzacyjnej i medycznej, a także sklepom stacjonarnym.

W wolnych chwilach prowadzę kanał na YouTube (Mikołaj Maśliński – Prawo dla przedsiębiorców). Moje filmy mają już ponad 200 tys. wyświetleń, przy czym średnia ocen pozytywnych przekracza 98% wszystkich ocen!

Więcej o mnie znajdziesz tutaj.

Pobierz prezentację

Kontakt

Chcesz uzyskać indywidualną pomoc? Powiedz, jak mogę Cię osobiście wesprzeć!

Zadzwoń lub napisz e-mail – zidentyfikujemy Twoje problemy i zaproponujemy możliwe rozwiązania.

Zobacz pełną ofertę moich usług na stronie www.mikolajmaslinski.pl lub napisz e-mail na biuro@mikolajmaslinski.pl. W razie innych pytań zachęcam do kontaktu z biurem (+48 729 782 368).

Uwaga! Czas oczekiwania na e-mail do 5 dni roboczych.