Opakowania w BDO! Jak rozliczyć 2020 r. zgodnie z prawem?

Weź udział w darmowym webinarze i sprawdź, jak oszczędzić pieniądze na opłacie produktowej w legalny sposób! Praktyczne przykłady, zmiany w prawie i sesja pytań. Liczba miejsc ograniczona!

Prowadzisz sklep internetowy, restaurację albo zakład produkcyjny? Pakujesz i wysyłasz produkty w opakowaniach? A może importujesz towary z zagranicy? Jeżeli tak, to Twój firma podlega wpisowi do BDO jako wprowadzający produkty w opakowaniach!

Wiąże się z tym wiele obowiązków.

Wśród nich pojawia się chociażby obowiązek ewidencjonowania opakowań wykorzystywanych do wysyłek (np. kartonów, folii stretch czy taśmy klejącej). Dotyczy to także opakowań, w których importowano produkty (np. palet, skrzyń czy kartonów, w których towar przyjechał z zagranicy).

Nieświadomość w tym zakresie doprowadziła do tego, że wielu przedsiębiorców zapłaciła w 2020 r. zaległe opłaty produktowe. Właśnie dlatego przygotowałem darmowy webinar, w trakcie którego powiem, jak uniknąć tych opłat i wywiązać się z innych obowiązków!

W trakcie webinaru będzie możliwość zadawania pytań na żywo.

Liczba miejsc ograniczona. Zapisy tylko do 1 marca 2021 r.

Harmonogram webinaru

 • Wprowadzenie - rozwiń
  Czym tak naprawdę jest BDO?
 • Opakowania a prawo- rozwiń
  Przykłady firm „wprowadzający produkty w opakowaniach
  Jakie opakowania podlegają ewidencji?
  Jak prowadzić ewidencję opakowań?
 • Wybrane obowiązki związane z opakowaniami - rozwiń
  Wpis do BDO
  Opłata roczna i opłata produktowa
  Publikowanie numeru rejestrowego
 • Opłata produktowa za opakowania - rozwiń
  Ile wynosi opłata produktowa w sklepie internetowym?
  Jak uniknąć opłaty produktowej?
  Pomoc de minimis w praktyce
  Umowa z organizacją odzysku opakowań
 • Sesja pytań i odpowiedzi - rozwiń
  20 minut pytań na zakończenie webinaru

Prowadzący

Mikołaj Maśliński Prawnik BDO sklepy internetowe

Nazywam się Mikołaj Maśliński. 

Zajmuję się rozwiązywaniem problemów prawnych mikro i małych przedsiębiorców bez własnych prawników.

Od ponad 5 lat zajmuję się obsługą prawną przedsiębiorców, a także sektora publicznego w zakresie ochrony środowiska, a w szczególności gospodarki odpadami. W ramach świadczonych usług wspieram przedsiębiorców w realizacji obowiązków związanych z gospodarką opakowaniami, w tym przygotowuję sprawozdania o produktach, opakowaniach i gospodarce odpadami.

Doradzałem m.in. sklepom internetowym, hurtowniom materiałów biurowych, importerom różnego rodzaju produktów z zagranicy, punktom gastronomicznym, zakładom produkcyjnym, podmiotom z branży motoryzacyjnej i medycznej, a także sklepom stacjonarnym. 

W wolnych chwilach prowadzę kanał na YouTube (Mikołaj Maśliński – Prawo dla przedsiębiorców). Moje filmy mają już ponad 150 tys. wyświetleń, przy czym średnia ocen pozytywnych przekracza 98% wszystkich ocen!

Więcej o mnie znajdziesz tutaj.

Zapisy

Kontakt

Masz pytania? Składasz inne rodzaje sprawozdań (np. jako wprowadzający produkty w opakowaniach, sprzęt lub baterie). A może rozliczasz opłatę recyklingową? Potrzebujesz indywidualnego wsparcia?

Zobacz pełną ofertę moich usług na stronie www.mikolajmaslinski.pl lub Napisz e-mail na biuro@mikolajmaslinski.pl. W razie innych pytań zachęcam do kontaktu z biurem (+48 729 782 368).

Uwaga! Czas oczekiwania na e-mail do 5 dni roboczych. Pierwsze wolne terminy na konsultacje telefoniczne w dniach 1-10 marca 2021 r.