Harmonogram szkoleń z BDO – opakowania i reklamówki

Wprowadzający produkty w opakowaniach obowiązki prawne BDO

Roczne sprawozdanie o produktach w opakowaniach za 2019 r.

Jak złożyć sprawozdanie zgodnie z prawem krok po kroku? Omówienie obowiązków przedsiębiorców. Praktyczne szkolenie online wraz ze wzorami dokumentów

9 września 9:30 – 14:00 – ostatnie szkolenie na żywo przed 11 września!

(KUP DOSTĘP do szkolenia na żywo – 243 zł netto)

Nie chcesz czekać na ostatnią chwilę?

Kup dostęp do nagrania (5h szkolenia), wzory dokumentów, dostęp natychmiast po uiszczeniu opłaty (KUP DOSTĘP do nagrania – 130 zł netto)  

opłata-recyklngowa-szkolenie-BDO-sprawozdania-za-reklamówki.jpg

Dlaczego te szkolenia?

Dla większości przedsiębiorców BDO jest niczym tykająca bomba. W grudniu 2019 r. złożyli wniosek o wpis do rejestru BDO, ale wielu z nich z poważnym błędami. Wynika to z przekonania, że BDO to po prostu Baza danych o odpadach.

Nic bardziej mylnego – BDO, to także „Baza danych o produktach i opakowaniach”!

W rezultacie BDO dotyczy chociażby:

  1. sklepów, które oferują reklamówki, czyli torby z tworzyw sztucznych
  2. zakładów produkcyjnych, punktów gastronomicznych, hurtowni czy sklepów internetowych, które wprowadzają produkty w opakowaniach.

Innymi słowy, wiele sklepów, restauracji, czy zakładów produkcyjnych podlega wpisowi do rejestru BDO! 

Trzeba natomiast podkreślić, że wpis do BDO to dopiero początek. Uzyskanie wpisu wiążę się z licznymi obowiązkami. Mowa tutaj o sprawozdaniach, rozliczaniu opłat produktowych lub opłaty recyklingowej, finansowaniu kampanii edukacyjnych, czy zamieszczaniu numeru rejestrowego w BDO.

Prowadzący szkolenie

Nazywam się Mikołaj Maśliński. 

Jestem prawnikiem, doktorantem na Wydziale Prawa i Administracji UAM w Poznaniu. Zajmuję się rozwiązywaniem problemów prawnych mikro i małych przedsiębiorców bez własnych prawników.

Od ponad 5 lat zajmuję się obsługą prawną przedsiębiorców, a także sektora publicznego w zakresie ochrony środowiska, a w szczególności gospodarki odpadami. W ramach świadczonych usług wspieram przedsiębiorców w realizacji obowiązków związanych z gospodarką opakowaniami, w tym przygotowuję sprawozdania o produktach, opakowaniach i gospodarce odpadami. W ramach tej działalności doradzałem m.in. sklepom internetowym, hurtowniom materiałów biurowych, importerom produktów z zagranicy, punktom gastronomicznym, a także zakładom produkcyjnym.

W wolnych chwilach prowadzę kanał na YouTube (Mikołaj Maśliński – Prawo dla przedsiębiorców). Moje filmy na temat BDO mają prawie 50 tys. wyświetleń, przy czym średnia ocen pozytywnych przekracza 98% wszystkich ocen!

Zobacz pełny przebieg mojej kariery zawodowej na LinkedIn.

Prawnik BDO baza danych o odpadach Mikołaj Maśliński