Opakowania a prawo – czy czeka nas rewolucja i kolejne podwyżki?

Weź udział w darmowym webinarze i sprawdź, jakie opłaty za opakowania przewidują nowe przepisy. System ROP a BDO w praktyce MŚP

Importujesz produkty z UE, Chin lub innych krajów? Handlujesz produktami na Allegro? A może masz własną produkcję lub punkt gastronomiczny? Jeżeli tak, to Twoja firma ma liczne obowiązki związane z opakowaniami.

Wiele przedsiębiorstw wciąż nie jest tego świadomych. W rezultacie ponosi ogromne koszty. W zależności od wielkości firmy mogą one sięgać od kilkudziesięciu złotych do nawet milionów złotych!

Nie czekaj, aż będzie za późno!

Wiele osób jest przekonanych, że system BDO to tylko kwestia poprawnie złożonego sprawozdania. Nic bardziej mylnego. W przypadku niektórych branż sprawozdanie w BDO może doprowadzić do konieczności zapłacenia bardzo wysokich opłat i to obejmujących lata 2015-2020!
Nadchodzące zmiany prawa doprowadzą do tego, że koszty w tym zakresie będą jeszcze wyższe. W przypadku niektórych firm nawet kilkukrotnie!

Dlatego przygotowałem darmowy webinar, w którym chce przybliżyć jakie obowiązki mają przedsiębiorcy i jak mogą je optymalizować w kolejnych latach.

Harmonogram
Prowadzący
Zapisy

Harmonogram webinaru

 • Wprowadzenie - rozwiń
  Co to jest system ROP?
  Jakie dziś obowiązki mają firmy?
  Przykłady z praktyki – jakie opłaty płacą dziś firmy?
 • Nadchodzące zmiany prawa
  Jakie nowe przepisy nakłada na nas UE?
  Jak i kiedy Polska planuje wdrożyć nowe prawo unijne?
 • Nowy system ROP – czy czeka nas rewolucja? - rozwiń
  Nowa opłata opakowaniowa – kto ją zapłaci i ile wyniesie?
  Wzrost kosztów dla firm – za co zapłacimy więcej?
  Ewidencja opakowań – co się zmieni?
  Czy czeka nas system kaucyjny?
  Symulacja kosztów dla przedsiębiorców
 • Dyrektywa Single-Use Plastics - rozwiń
  Jakie produkty i opakowania będą objęte zakazem handlu?
  Co nowe przepisy oznaczają dla gastronomii?
  Kiedy wejdą w życie nowe przepisy?
 • Jak się przygotować na zmiany? - rozwiń
  Praktyczne wskazówki dotyczące pakowania produktów
 • Sesja pytań i odpowiedzi - rozwiń
  20 minut pytań na zakończenie webinaru

Darmowy udział

0,00  brutto
 • Udział na żywo w dniu wydarzenia
 • Dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku

Polecany

Pakiet PLUS

149,00  brutto
 • Udział na żywo w dniu wydarzenia
 • Dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku
 • Dostęp do nagrania z webinaru (1 rok)
 • Prezentacja w formie PDF
 • Wzory ewidencji opakowań
 • Faktura VAT

Prowadzący

Mikołaj Maśliński Prawnik BDO sklepy internetowe

Specjalizuje się w publicznym prawie gospodarczym, ze szczególnym uwzględnieniem prawa odpadowego oraz prawnych aspektów wprowadzania produktów na rynek polski (ROP).

Przeprowadził audyty BDO w kilkudziesięciu firmach, w tym w spółce Skarbu Państwa. Pomaga przedsiębiorcom uzyskać wpis do BDO, składać sprawozdania, a także optymalizować obowiązki związane z wprowadzaniem produktów na rynek polski. Wspiera także profesjonalistów na rynku gospodarki odpadami (np. skupy, recyklerów) oraz sektor publiczny.

Wieloletni autor w czasopismach branżowych takich jak Logistyka Odzysku, Energia i Recykling, Przegląd Komunalny, Kierunek Chemia i inne. Członek Zespołu ds. Recyklingu i gospodarki odpadami działającego przy Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców, a także członek Wielkopolskiego Związku Pracodawców Lewiatan. Regularnie zapraszany w charakterze eksperta na różne konferencje i wydarzenia branżowe (np. Targi Packaging Innovations czy POLECO).

Autor kanału na YouTube, gdzie edukuje przedsiębiorców na temat ich obowiązków prawnych w zakresie ochrony środowiska. Jego filmy mają już ponad 276 tys. wyświetleń, przy czym średnia ocen pozytywnych przekracza 98% wszystkich ocen!

Więcej znajdziesz tutaj.